Nowy trend – dekorowanie stołów strusimi piórami

strusie pióra dekoracja

źródło: pinterest.com

Bukiety ze strusich piór znajdujące się na weselnych stołach to w Polsce nowość. Jak wiele innych trendów, tak i ten przyszedł do nas zza oceanu. Pierzasty motyw może się podobać lub nie, z pewnością jednak nie można obok niego przejść obojętnie.

Jak można dowiedzieć się z wielu źródeł, strusie pióra zostały okrzyknięte jednym z najgorętszych weselnych trendów Anno Domini 2013. Już we wcześniejszych sezonach dało się zauważyć rosnące zainteresowanie pierzastymi sukniami czy bukietami na stoły z dodatkiem pierza lub z wykorzystaniem tylko samych piór.

Strusie pióra na stołach świetnie będą pasować do sal weselnych przystrojonych w stylu glamour. Wielu osobom mogą przywodzić też na myśl czasy świetności Hanki Ordonówny, czyli okres międzywojenny, kiedy to gwiazdy kina i teatru pozowały do zdjęć z pierzastymi wachlarzami, a niektóre z nich posiadały nawet całe stroje zrobione ze strusiego pierza.

strusie pióra na weselnym stole

źródło: pinterest.com

Jeśli chcesz sprawić, by twoi goście długo komentowali wystrój sali, postawienie na weselnych stolikach bukietów z piór to świetny pomysł. Musisz się tylko przygotować na zdziwione spojrzenia części z nich. Nie da się bowiem ukryć, że według niektórych pióra wyglądają nieco kiczowato i tandetnie i nie prezentują się tak elegancko jak kwiaty. Wydaje mi się jednak, że wiele zależy tu od talentu dekoratora, a przede wszystkim zachowania umiaru. Bo tak naprawdę i z kwiatów można zrobić mało gustowne dekoracje.

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie strusich piór w ledowych wazonach, które – jak się można domyślić – generują oświetlenie. Podświetlone na wybrany kolor pióra będą prezentować się na pewno niepowtarzalnie.

bukiet ze strusich piór podświetlany

źródło: pinterest.com

W przypadku, gdy nie jesteś przekonany do bukietów wykonanych w całości z piór, możesz zdecydować się na wetknięcie kilku z nich do bukietów z żywych kwiatów.

bukiety kwiatów z dodatkiem strusich piór

źródło: pinterest.com

Choć nie da się ukryć, że na weselnych stołach najczęściej można zobaczyć białe strusie pióra, dostępne jest także pierze barwione. Śmiało możesz więc rozglądać się za strusimi piórami np. w kolorze łososiowym.

dekoracja ze strusich piór kolorowa

źródło: pinterest.com

 

Strusie pióra możesz umieścić nie tylko w wazonach usytuowanych na weselnych stołach. Odważniejsze pary młode decydują się na ozdobienie przy ich pomocy weselnego tortu.

tort weselny ozdobiony strusimi piórami

źródło: pinterest.com

 

Podobne porady

 • źródło: pinterest.comKonfetti na stół – nie tylko w Sylwestra
  Zza oceanu przyszła do nas moda na dekorowanie weselnych stołów za pomocą konfetti. Do tej pory takie rozwiązania kojarzyły się nam głównie z Sylwestrem. W dniu ślubu niektórzy z nas wykorzystywal...
 • źródło: pinterest.comŚlub w Wielkanoc – jak udekorować salę?
  Wiele par decyduje się na zorganizowanie ślubu i wesela w czasie trwania Świąt Wielkanocnych. W takim wypadku warto wykorzystać wiosenne i wielkanocne motywy przy ozdabianiu sali weselnej. Święta W...
 • źródło: pinterest.comSzklane naczynia i pływające świeczki
  Marzy ci się romantyczna dekoracja stołów weselnych? Podobają ci się świece, ale obawiasz się, że te tradycyjne, umieszczone w świecznikach, mogą stanowić dla twoich gości kłopot? Postaw na pływaj...
 • źródło: imageshack.usSposoby na wyróżnienie krzeseł państwa młodych
  Chcesz, by krzesła, na których zasiądą państwo młodzi odróżniały się od tych przeznaczonych dla gości? Oto kilka inspiracji. Weselne krzesła coraz częściej ubiera się w specjalne pokrowce. W wi...
 • źródło: www.thelastdetail.co.ukKościół pełen słoneczników
  Ślubne dekoracje kościołów wykonane ze słoneczników zdobywają coraz większe uznanie wśród młodych par. Nie dzieje się tak bez powodu: kościół przystrojony tymi małymi słońcami wygląda świeżo i ory...